آستان هنر ، ویژه نامه پنجمین دوسالانه تذهیب های قرآنی منتشر شد

 آستان هنر ، ویژه نامه پنجمین دوسالانه تذهیب های قرآنی منتشر شد

هجدهمین شماره فصلنامه آستان هنر ، ویژه نامه پنجمین دوسالانه تذهیب های قرآنی منتشر شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، دبیر اجرایی پنجمین دوسالانه تذهیب های قرآنی گفت : هجدهمین شماره فصلنامه آستان هنر ،‌هنرنامه آستان قدس رضوی به جشنواره تذهیب های قرآنی اختصاص یافته است .
وی در ادامه افزود : در این شماره با مقالات پژوهشی از وحید توسلی ،کیانوش معتقدی ، مهدی صحراگرد، علیرضا کریمی ، فهمیه فرزانه و جواد مدرسی با عناوین تحلیلی بر مصاحف قرآنی مکتب هرات بر اساس منابع آستان قدس رضوی ، جایگاه تذهیب های قرآنی از دیرباز تا امروز ،‌تذهیب قرآن در آناتولی ، معرفی سه نمونه تذهیب قرآنی ، معرفی ده جلد گل و مرغ در نسخ خطی دیوان های اشعار آستان قدس رضوی و پیکار خاک و کاخ به جایگاه هنر تذهیب و نگارگری در کتاب آرایی اسلامی پرداخته شده است .
مهدی سیم ریز که ناظر محتوایی این فصلنامه نیز می باشد در ادامه افزود : در بخش "در وادی هنر" این شماره طی گفتگویی با مهرزمان فخار منفرد  ، دارای نشان درجه یک هنری در رشته گل و مرغ وعضو هیئت داوران پنجمین دوسالانه تذهیب های قرآنی ، به تجزیه و تحلیل شیوه های آموزشی و نحوه اجرا گل و مرغ به صورت سنتی و تفاوت آن با شیوه اجرای نگارگری ، تذهیب و تشعیر پرداخته شده است .
وی افزود : در آخرین مقاله این شماره روند برگزاری دو سالانه تذهیب های قرآنی ، اطلاعات آماری و برگزیدگان هر دوره مورد نقد و بررسی قرار گرفته است .
دبیر اجرایی پنجمین دوسالانه تذهیب های قرآنی و معاون هنری موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی در ادامه افزود : توزیع این شماره از مراسم اختتامیه پنجمین دو سالانه  که روزجمعه 17 دی ماه در سالن همایشها و نمایشگاه های آستان قدس رضوی برگزار خواهد شد ،‌ آغاز می شود .
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۵