مروری بر تکنیک های منسوخ تذهیب درنگارخانه رضوان

 مروری بر تکنیک های منسوخ تذهیب درنگارخانه رضوان
کارگاه تخصصی تکنیک های منسوخ تذهیب با حضور حسین تنکابنی درنگارخانه رضوان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ،‌در این کارگاه که در روز پنج شنبه 2 دی ماه ، در روز پایانی نمایشگاه آثار منتخب تذهیب پنجمین دوسالانه تذهیب های قرآنی ، با حضور جمع کثیری از هنرجویان و هنرمندان تذهیب و نگارگری مشهد برگزار شد ، استاد تنکابنی به تکنیک های منسوخ تذهیب پرداخت .
تنکابنی دراین کارگاه ضمن اجرای برخی از تکنیک های فراموش شده تذهیب گفت : برخی از هنرجویان به دلیل عدم آشنایی با این تکنیک ها ناخواسته به حدف آنها پرداخته و آثار خود را تنها با پیاده سازی طرح بر روی بوم سفید و رنگ گذاری آن اجرا نموده اند حال آنکه همین تکنیک ها به آرایه ها زیبایی می بخشند .
وی در ادامه هنر تذهیب و نگارگری را وامدار هنر قدیم دانست و افزود : با نگاهی به آثار قدیمی به جا مانده می توان تکنیک های به کار رفته در این آثار را مشاهده کرده و از آن آموخت .
در پایان این کارگاه جمعی از حضار آثار خود را برای نقد و بررسی به استاد ارائه داده و از نظرات ایشان استفاده کردند .
شایان ذکر است دبیرخانه پنجمین دوسالانه تذهیب های قرآنی دو کارگاه دیگر نیز پیش رو دارد ،  کارگاه مبانی گل و مرغ ایرانی با حضور علیرضا قزی در تاریخ پنج شنبه 9 دی ماه و کارگاه بررسی آثار نگارگری رضا عباسی در تاریخ پنج شنبه 16 دی ماه که با  حضور رضا یساولی برگزار خواهد شد .
 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۴