با حضور رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و مدیران فرهنگی؛ تابلو نقاشی قهوه خانه ای مناظره حضرت رضا علیه السلام رونمایی شد

 با حضور رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و مدیران فرهنگی؛ تابلو نقاشی قهوه خانه ای مناظره حضرت رضا علیه السلام رونمایی شد

تابلو نقاشی مناظره حضرت رضا(ع) با دانشمندان ادیان دیگر که توسط هنرمند مشهدی به سفارش موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی خلق شده بود، با حضور حجت الاسلام گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از مدیران فرهنگی در نگارخانه رضوان مشهد رونمایی شد.
 به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، رضا حمیدی هنرمند و نقاش تابلو «مناظره حضرت رضا(ع) با دانشمندان ادیان الهی» در حاشیه رونمایی از این اثر هنری گفت: این تابلو نقاشی به سبک نقاشی قدیمی و سنتی قهوه‌خانه‌ای با تکنیک رنگ و روغن روی بوم در ابعاد یک متر و هشتاد در یک متر و بیست سانتی متر به سفارش موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی خلق شده است.
وی که صاحب آثار دیگری همچون  «دعای باران»، «حضرت عباس علمدار کربلا»، «حدیث سلسله الذهب»، «نماز ظهر عاشورا» و ..نیز می باشد ، اظهار داشت:  باید در خلق آثار هنری در مورد ائمه اطهار علیهم السلام دل در گرو موضوع گذاشت، تا اثر ماندگار شود ..
حمیدی تصریح کرد: در این تابلو شاید حدود 70 صورت ترسیم شده و به لطف حضرت رضا(ع) بدون اینکه طرح یا مدل خاصی داشته باشم، همه  را بدون تکرار به  تصویر کشیدم.
وی با اشاره به اینکه، خلق این اثر بزرگترین نعمت و افتخاری است که نصیبم شده است، اظهار کرد: برای اعتلای هنر نقاشی قهوه خانه‌ای باید مسئولان حمایت بیشتری از هنرمندان و علاقه ­مندان به این رشته داشته باشند که موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.
 
 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱