شانزدهمین و هفدهمین شماره های هنرنامه آستان هنر منتشر شد

 شانزدهمین و هفدهمین شماره های هنرنامه آستان هنر منتشر شد
شانزدهمین شماره آستان هنر (ویژه نامه قرآن بایسنغری) و هفدهمین شماره هنرنامه آستان هنر منتشر شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری ‌آستان قدس رضوی ، شانزدهمین شماره آستان هنر به واسطه رونمایی از کتاب برگ هایی از قرآن بایسنغری به معرفی و تحلیل قرآن بایسنغری ، بزرگترین مصحف خطی جهان ، پرداخته است .
در این شماره در هشت مقاله با عناوینی چون نگاهی با بازنشر قرآن بایسنغری ، یادداشت هایی درباره مصحف منسوب به بایسنغر میرزا ، مشخصات نسخه شناسی و خصوصیات خط و تذهیب قرآن بایسنغری ، مرمت میراث بایسنغر میرزا و ...برگ های به جا مانده از این گنجینه هنری را مورد بررسی و تحلیل قرار داده است .
شماره هفدهم هنرنامه آُستان هنر نیز با مقالاتی چون تطبیق نقوش گیاهی و هندسی در دو مسجد گوهرشاد و هرات ، حمام مهدی قلی بیک در گذر زمان ، تحلیل و بررسی تصاویر نسخه خطی هفت اورنگ جامی و ... به معرفی ابعاد هنری گنجینه هنری آستان قدس رضوی پرداخته است .
هنرنامه آستان هنر در فروشگاه های محصولات موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی واقع در کوهسنگی 17 ، پلاک 16 و نبش ورودی باب الجواد به علاقمندان عرضه خواهد شد.
شایان ذکر است امکان خرید تلفنی محصولات فرهنگی برای علاقمندان در سایر استانها از طریق تماس با شماره 38467644- 051 فراهم می باشد .
تاريخ: ۱۳۹۵/۹/۱۵