در ششمین دوره از همسفر با پروانه ها ، پروانه ها از حجاب می گویند

 در ششمین دوره از همسفر با پروانه ها ، پروانه ها از حجاب می گویند
در بهار سال 1390 برای اولین بار طرح "همسفر با پروانه ها" مشتمل بر چندین بخش نمایشی در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) وابسته به موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی به اجرا درآمد و در زمانی کوتاه توانست به جایگاه مناسبی درمیان کودکان و نوجوانان شهر دست یابد.
 
 اکنون پس از گذشت پنج سال و برگزاری پنج دوره موفق این برنامه با موضوعات دینی ، اخلاقی و رضوی ، مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) در تدارک ششمین دوره این برنامه است .
 
 
 
مهدی سیم ریز معاونت هنری موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی درگفتگو با روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی درباره این دوره می گوید : عفاف و حجاب از جمله مواردی است که در اسلام بدان بسیار سفارش شده است ، همین موضوع ما را برآن داشت تا به خلق فضایی بیاندیشیم که در آن بدون پرداختن مستقیم به اصل موضوع ، کودکان و نوجوانان به خصوص دختران نوجوان  را هر چه بیشتر با مولفه هاو مظاهر حجاب و عفاف آشنا کنیم .
سیم ریز که خود نیز تجربه  نویسندگی  و کارگردانی چندین  تئاتر را در کارنامه دارد می افزاید : در این دوره نیز مانند دوره های قبل از همکاری مجموعه ای از هنرمندان مطرح تئاتر کودک و نوجوان در نویسندگی ، طراحی و اجرای این طرح بهره برده ایم .
 
 
 
 
فرشته ابراهیمی  با تجربه ای غریب به 20 سال نویسندگی و طراحی عروسک و دکور برای کودکان و نوجوانان ، نویسندگی و طراحی این دوره از همسفر با پروانه ها را بر عهده دارد؛ وی در این باره  می گوید : ششمین دوره همسفر با پروانه ها قصه دخترکی به نام بهار است ، بهار در روز تولدش گوهری گرانبها از بی بی هدیه می گیرد ، هدیه ای که با غفلت بهار به سرقت می رود و این آغاز ماجرایی برای یافتن گوهر گمشده است ماجرایی که ششمین دوره همسفر با پروانه ها را رقم می زند .
وی که علاوه بر نویسندگی و طراحی این برنامه ، اکنون در اجرای آن نیز آستین بالا زده است می افزاید : اجرای پروژه ای با این کیفیت نه تنها در استان خراسان که تا آنجا که من مطلع هستم در ایران نیز بی نظیر است .
ابراهیمی در مورد شیوه اجرای این دوره می افزاید : این قصه در پنج مرحله  و با استفاده از سه نوع عروسک ،  دست کشی ، تن پوش و بن راگو  در کنار  بازیگر اصلی نقش بهار اجرا خواهد شد که امیدوارم با استقبال مخاطبین نیز همراه باشد .
 
 
 
مرتضی عطاریان مسئول مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) نیز از آمادگی مجتمع برای شروع ششمین دوره همسفر با پروانه ها خبر می دهد و می افزاید: اجرای این برنامه از روز شنبه 8 آبان آغاز خواهد شد و به مدت دو ماه  روزانه در سه نوبت برای گروه سنی پیش دبستانی و دوره اول و دوم دبستان (ویژه دختران) اجرا خواهد شد .
 شایان ذکر است  مدیران و معاونین آموزشگاه ها و مدارس می توانند جهت هماهنگی برای استفاده از این برنامه با شماره تلفن 5-37416663 تماس گرفته و برای رزرو برنامه اقدام نمایند .
 
تاريخ: ۱۳۹۵/۸/۶