امیر حسین مدرس: موسیقی می تواند ابزار ترویج فرهنگ رضوی باشد

 امیر حسین مدرس: موسیقی می تواند ابزار ترویج فرهنگ رضوی باشد
امیر حسین مدرس گفت:  از آنجا که موسیقی زبانی جهانی است  می توان از آن در راه ترویج فرهنگ رضوی بهره گرفت.
وی که  به بهانه رونمایی از نماهنگ "راز غریب" در دهه کرامت با ستاد خبری موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی سخن می گفت با بیان این نکته تصریح کرد: سالهاست که با آستان قدس رضوی و از جمله با موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در حوزه های مختلفی همچون اجرای برنامه، ضبط موسیقی، و ... همکاری دارم و "راز غریب" نیز یکی از آخرین همکاری های من با این موسسه هنری است.
وی  در توضیحی بیشتر درباره این اثر گفت: شاعر این اثر عبدالجبار کاکایی، آهنگساز عزیز تنها، آوای محلی کار امین امینی و تدوین کار نیز کار جمیل عامل صادقی می باشد و این یعنی یک تیم خوب برای تولید یک اثر هنری.
مدرس که کارنامه پر باری در حوزه های مختلف هنر از جمله بازیگری‌، اجرا، موسیقی سنتی‌، خوانندگی‌، نویسندگی و ... دارد درباره نوع کار گفت: موسیقی این اثر بر اساس ملودی خراسانی شکل گرفته است و اجرای این اثر  را  پسندیدم چون هم به موسیقی خراسانی علاقمندم و هم ریشه ای هم در خراسان دارم پس طبیعی بود که خواندن این قطعه را قبول کنم.
مدرس درباره مخاطب اثر نیز گفت: برخی از  قطعات موسیقی که ساخته می شوند مخاطب خاص خود را دارند مثلا شاید نخبگان  و آنهایی که به شکل حرفه ای موسیقی می شنوند، شنونده این نوع آثار باشند .
وی تصریح کرد: به نظر بنده این اثر مخاطب عام دارد یعنی هم شخصی که شنونده حرفه ای موسیقی است و هم مخاطب عام موسیقی است می تواند شنونده این اثر باشد.
وی خاطر نشان  کرد: همیشه تولید اثر هنری و از جمله این قطعه موسیقی یک بخش کار است و بخش دیگ راین اتفاق این است که به دست مخاطب خود برسد و در اصطلاح شنیده و دیده شود و این بخش کار، برعهده موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی است  و امیدوارم بتواند محصولی را که حمایت کرده است به بهترین شکل به مخاطب خود برساند.
وی در بخش دیگری از گفته های خود با اشاره به فعالیت های مختلف آستان قدس رضوی تصریح کرد: آستان قدس رضوی به لحاظ جایگاه ویژه ای که در ایران و حتی در جهان دارد می تواند منشاء اتفاقات خوب در حوزه هنر باشد و با تعاریفی که درباره جناب آقای رئیسی و نگاه دقیق ایشان شنیده ام این اتفاقات دور از دسترس نیست.
وی در پایان گفته های خود با بیان این که همکاری با آستان قدس رضوی از افتخارات اینجانب است خاطر نشان کرد: امیدوارم همچنان شاهد اتفاقات خوب در حوزه های مختلف هنر و از جمله موسیقی آیینی با حمایت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی باشیم. ‌
تاريخ: ۱۳۹۵/۵/۲۳