عباس عباسی وزین کارگردان انیمیشن «درخت بادام» ؛ حمایتهای موسه آفرینش ها باعث دلگرمی هنرمندان است

 عباس عباسی وزین کارگردان انیمیشن «درخت بادام» ؛ حمایتهای موسه آفرینش ها باعث دلگرمی هنرمندان است

کارگردان انیمیشن «درخت بادام» گفت: مطمئنم که مخاطبان بزرگسال هم  کار را خواهند پسندید.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، عباس عباسی وزین به انگیزه رونمایی این انیمیشن در دهه کرامت  با بیان این که این انیمیشن به سفارش و حمایت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی ساخته شد افزود: «درخت بادام »به تهیه کنندگی علی ثابت نیا، موسیقی امیر حسین اسکندری و گفتار متن احمد ریحانه و ظرف مدت شش ماه تهیه و تولید شده است.
وی با بیان این که این کار دومین همکاری بنده با موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی است افزود: این انیمیشن مثل دیگر آثاری که در این ردیف ساخته می شود از یکی ازمعجزات امام رضا (ع ) وام گرفته شده است و فیلم نامه آن را شادی غفوریان نوشته است که حاصل آن یک انیمیشن سه دقیقه ای  با ریتمی تند شد.
این کارگردان با اشاره به ریتم تند این انیمیشن گفت: این که بخواهیم یک معجزه را در سه دقیقه نشان بدهیم نیازمند این است که از خیلی جزئیات عبور کنیم و این باعث می شود  انیمیشن ریتم تندی  داشته باشد هر چند همین قضیه خودش به جذابیت هر چه بیشتر کار کمک شایانی می کند.
وزین در توضیح اینکه چرا قالب انیمیشن را برای بیان موضوع انتخاب کرده است افزود: هر چند مخاطبان این انیمیشن کودکان بالای هشت سال هستند ولی مطمئنم که مخاطبان بزرگسال را هم با خود همراه خواهد کرد چون این مورد از ویژگیهای این قالب نمایشی است.
وی تصریح کرد: این که چرا این قالب را برای کار انتخاب کرده ام باید بگویم  شاید دلیل اصلی  این است که جذابیتها و توانایی های انیمیشن خیلی از سینما بیشتر است و این قالب هر مخاطبی را اقناع می کند.
 وزین در ادامه در خصوص فعالیتهای هنری موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در این دو ساله اخیر گفت: خوشبختانه در این مدت آثار خیلی خوب و با کیفیت عالی و البته خاص با همکاری  این موسسه تولید شده است و با اینکه هنوز در اول راه هستند ولی تا کنون حرکات خیلی خوبی انجام شده است که باعث دلگرمی و انگیزه برای تمام هنرمندانی است که به هر شکل با این موسسه در ارتباط هستند .
وی افزود: خوشبختانه در این مدت دیدگاه خوبی که این موسسه نسبت به انیمیشن داشته است باعث رشد قابل توجه این صنعت شده است و این سرمایه گذاری می تواند آینده درخشانی را برای این هنر رقم بزند.
وی ادامه داد: من مطمئنم در چند سال آینده موسسه آفرینش های آستان هنری آستان قدس رضوی تبدیل به یکی از موسسات و حامیان خیلی خوب صنعت انیمیشن حداقل در منطقه خواهد شد و حتی شاید بتواند با کمپانی های بزرگ تولید این صنعت نیز هم به خوبی برابری کند چون توانسته در این مدت نیروههای خوبی را جذب کند و حمایتهای قابل توجهی هم از آنها داشته باشد.
این کارگردان در خصوص استفاده از قالب انیمیشن برای معرفی هر چه بیشتر شخصیت امام رضا (ع) به  کودکان و نوجوانان گفت: کیفیت آثار، چگونگی انتخاب موضوعات و از همه مهمتر شکل و چگونگی نمایش این آثار می تواند به معرفی هر چه بیشتر این شخصیت  آسمانی کمک کند.
وی در خصوص ساخت تازه ترین آثار خود با موضوع رضوی و امام رضا(ع) با حمایت موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی گفت: در حال حاضر مشغول کار بر روی فیلمنامه ای به نام «رنگین کمان» هستم که فیلمنامه آن به ماجرای دعای باران امام رضا (ع) می پردازد که برای حدود چهار دقیقه  نمایش تهیه و تولید می شود.
تاريخ: ۱۳۹۵/۵/۱۸