وقتی پروانه ها راوی داستان امام می شوند

 وقتی پروانه ها راوی داستان امام می شوند
 برنامه «همسفر با پروانه ها» شامل 5 بخش مختلف ویژه گروه های سنی «ب» و «ج» در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی دانش آموزان در این برنامه همراه با داستان سفر پروانه زندگی امام رضا(ع) از تولد تا شهادت را دنبال می کنند.
این برنامه در قالب 5 بخش مختلف نقالی و پرده‌خوانی، نمایش سایه‌ای، نمایش عروسکی و کارگاه‌های کتاب و بازی کودکان را با روایات و داستان های زندگی حضرت رضا(ع) آشنا می کند.
در بخش اول برنامه کودکان با پروانه ای همراه شده و در قالب نقالی داستان تولد حضرت را در 8 پرده تا شهادت امام موسی کاظم (ع) و آغاز امامت حضرت رضا (ع) دنبال می کنند. سپس در یک نمایش سایه ای داستان «گنجشک و مار» از دروس کتب درسی خود را مرور کرده و پس از یک استراحت کوتاه در کارگاه کتاب و بازی ، دوباره همسفر پروانه شده و در 10 پرده ،زندگی امام رضا(ع) را تا شهادت حضرت دنبال می کنند.
در قسمت پایانی نیز با اجرای یک نمایش عروسکی داستان پیرزنی را می بینند که آرزوی زیارت حرم مطهر را داشته و داستان ضامن آهو را روایت می کند.
محمد جهانپا که اجرای برنامه پرده خوانی را بر عهده دارد ویژگی این برنامه را استفاده کامل از المانها و رنگ های جذاب برای کودکان دانسته و می گوید: در بخش پرده خوانی با دکوری که انتخاب شده و نزدیکی بچه ها با شخصیتها به نحوی که حتی می توانند شخصیتهای برجسته از سطح دکور را لمس کنند، امکان نزدیکی بیشتر کودکان با روند داستان را فراهم آورده.
برنامه همسفر با پروانه ها که از ابتدای اردیبهشت ماه در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ع) آغاز شده تا پایان خرداد ماه ادامه خواهد یافت.
تاريخ: ۱۳۹۱/۲/۹