سیزدهمین شماره آستان هنر منتشر شد

 سیزدهمین شماره آستان هنر منتشر شد
سیزدهمین شماره آستان هنر ؛ ویژه معرفی کتابخانه و موزه ملی ملک توسط موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی منتشر شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ،  سیزدهمین شماره از نشریه آستان هنر با 13 عنوان مقاله به معرفی و بررسی تعدادی از آثار هنری کتابخانه و موزه ملی ملک پرداخته است .
در ابتدای این شماره و در مقاله " ملک ملک " به قلم شادی غفوریان به معرفی حاج حسین ملک واقف میراث نامیرای ملک پرداخته است ؛ میراثی که اکنون ، چهار دهه  پس از درگذشت واقفش به جایگاهی مهم در میان گنجینه های مکتوب در پایتخت رسیده است .
در ادامه این نشریه نیز با مقالاتی از جمله بررسی آرایه های هنری نکاح نامه ها ، تحلیلی بر نسخه خطی خمسه جامی ،‌معرفی قالی های کاشان و ... به معرفی بخش هایی از آثار هنری این گنجینه پرداخته شده است .
سیزدهمین شماره آستان هنر در فروشگاه های محصولات موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی واقع در کوهسنگی 17 و نبش ورودی باب الجواد به علاقمندان عرضه خواهد شد .
شایان ذکر است فصل نامه آستان هنر که به کوشش موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی گرد آوری و به چاپ می رسد ضمن بررسی هنرهای ایرانی اسلامی همراه با مقالات ارزشمند پژوهشگران برجسته کشور، با نگاهی ویژه به مقوله هنر در آستان قدس رضوی، به بررسي و تعمق در هنرهاي به كار رفته در مجموعه حرم مطهر رضوي پرداخته و گوشه هايي از ابعاد هنري اين گنجينه معنوي را معرفی می نماید .
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۲/۵