ده نمایش در چهارمین فستیوال «آهوانه» به اجرا در می آید

 ده نمایش در چهارمین فستیوال «آهوانه» به اجرا در می آید

مسئول مجتمع امام خمینی(ره) وابسته به موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، جزییات چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با مضامین رضوی تحت عنوان «آهوانه» را تشریح کرد.

مرتضی عطاریان، درباره جزییات این جشنواره کشوری که امسال به همت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، چهارمین دوره خود را می گذراند، گفت: فراخوان پذیرش نمایش نامه های کودک و نوجوان با مضامین سیره و معارف رضوی، مفاهیم اخلاقی، تربیتی و دینی برای چهارمین فستیوال «آهوانه» در اردیبهشت امسال اعلام شد و در نهایت 10 نمایش از 8 گروه نمایشی در سطح کشور، تولید و آماده اجرا گردید.

عطاریان افزود: از این تعداد، 6 نمایش متعلق به هنرمندان بومی مشهد و 4 نمایش دیگر متعلق به هنرمندانی از سایر شهرها می باشد و از 6 نمایش تولیدی مشهد، 4 اثر با نام های «لی لی لی لی حوضک»، «هتل»، «روزی که پرویز رفت» و «بچه های تابستان» از تولیدات مجتمع امام خمینی(ره) هستند.

مسئول مجتمع امام خمینی(ره) مشخصات کامل 10 نمایش آهوانه امسال را به این شرح اعلام نمود: «لی لی لی لی حوضک» به نویسندگی فاطمه شیرزاده و کارگردانی محبوبه پاداش از مشهد، «هتل» به نویسندگی و کارگردانی مهدی سیم ریز از مشهد، «روزی که پرویز رفت» به نویسندگی و کارگردانی سیدجواد رحیم زاده از مشهد، «بچه های تابستان» به نویسندگی زنده یاد حسن حامد و کارگردانی سیدرضا حسینی از مشهد، «ابرهای بادکنکی» به نویسندگی و کارگردانی الهام ابراهیم زاده از مشهد، «راه طولانی» به نویسندگی رئوف دشتی و کارگردانی سیدجواد رحیم زاده از مشهد، «تولدت مبارک» به نویسندگی و کارگردانی رضا جوشعار از بندرعباس، «گلپری» به نویسندگی و کارگردانی محسن پورقاسمی از همدان، «اتوبوس عمو رحیم» به نویسندگی و کارگردانی محسن پورقاسمی از همدان و «روزی روزگاری» به نویسندگی و کارگردانی سمیه گلباز و داوود بختیاری از تهران.

گفتنی است اجرای نمایش های فستیوال آهوانه همزمان با آغاز دهه فجر از تاریخ 12 بهمن در سالن آمفی تئاتر مجتمع امام خمینی(ره) شروع می شود و تا 19 اسفند ادامه دارد. مراسم اختتامیه این جشنواره 20 اسفند می باشد و همزمان با آن، کارگاهی آموزشی برای علاقه مندان برگزار خواهد شد.

تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۱۷