در بیست و دومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی؛ نگارگر مکتب هنر رضوان حائز رتبه کشوری شد

 در بیست و دومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی؛ نگارگر مکتب هنر رضوان حائز رتبه کشوری شد

هنرمند جوان رشته نگارگری مکتب هنر رضوان، رتبه اول جشنواره هنرهای تجسمی را به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، پرنیا مدرسی، هنرجوی مکتب هنر رضوان وابسته به موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در بيست و دومين جشنواره ملی هنرهاي تجسمي جوانان در شهريور 94 به عنوان نفر اول رشته نگارگري معرفي گردید.

مدرسی که دوره نگارگری را نزد مریم مهدوی و رضا مهدوی و دوره تذهیب را نیز نزد رضا مهدوی هنرمند مشهور این رشته در مکتب هنر رضوان تکمیل کرده درباره اثر منتخب خود در این جشنواره گفت: «به دلیل فضای معنوی حاکم بر هنر نگارگری، معمولا برای این هنر، در جشنواره ها موضوع تعیین نمی شود. این جشنواره نیز به همین منوال برگزیده شد و اثر شرکت داده شده من یک تک فیگور به سبک مکتب اصفهان بود.»

این هنرمند جوان که سابقه برگزاری نمایشگاه جمعی در رشته نگارگری را دارد، سال گذشته و در بیست و یکمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان نیز مورد تقدیر قرار گرفت. پریا مدرسی، در جشنواره امسال، توانست عنوان تنها هنرمند برگزیده رشته نگارگری را به خود اختصاص دهد.

گفتنی است بیست و دومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، تابستان امسال در رشته های: نقاشی، طراحی، نگارگری (نگارگری، گل و مرغ، تذهیب)، ارتباط تصویری(پوستر)، عکاسی، کاریکاتور(کارتون، چهره)، تصویرسازی، خوشنویسی(نستعلیق) و حجم ( آهن، گچ، گل و سفال) برای جوانان 16 تا 25 سال برگزار شد و 3500 اثر به دبیرخانه آن ارسال گردید. فرهنگسرای سیمرغ نیشابور میزبان آیین اختتامیه این جشنواره، در اواخر شهریور ماه بود.

تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۳۰