در مکتب هنر رضوان؛ کارگاه ابر و بادسازی با حضور استاد برجسته کشوری تشکیل شد

 در مکتب هنر رضوان؛ کارگاه ابر و بادسازی با حضور استاد برجسته کشوری تشکیل شد

کارگاه ابر و بادسازی با حضور یکی از اساتید زبده ی این رشته، در مکتب هنر رضوان برگزار شد و مورد استقبال گرم هنرمندان و هنرجویان قرار گرفت.

 یمینی مسئول مکتب هنر رضوان، در این خصوص گفت: «کارگاه ابر و بادسازی، در راستای یکی از اهداف موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی که ترویج هنرهای ایرانی-اسلامی مهجور مانده است، چهارم و پنجم شهریور در مکتب هنر رضوان در دو جلسه ی مجزای تئوری و عملی تشکیل شد.»

بنا به گفته ی یمینی، دعوت از علاقه مندان این کارگاه دو روزه، از چند هفته قبل طی فراخوانی در مراکز هنری آغاز گردید و به مناسبت دهه کرامت، ثبت نام از 126 نفر به شکل رایگان انجام گرفت. استاد مدعو، مهدی سهرابی از کرمانشاه بود که در ابر و بادسازی، از اساتید درجه یک کشوری است و به شکل جدی، این هنر را ترویج می دهد.

مسئول مکتب هنر رضوان، جزییات کارگاه را چنین تشریح کرد: «جلسه اول، شامل مباحث تئوری درباره تاریخچه، لعاب سازی، ابزار، طرز ساخت و کاغذسازی بود. در این جلسه مقرر شد هر یک از هنرجویان، اثری برای طراحی در کارگاه دوم همراه بیاورد. در کارگاه دوم، استاد پس از آموزش های عملی، بر آثار هنرجویان طرح زد. یک ساعت پایانی کارگاه نیز به طرح زدن حاضرین، با نظارت استاد سهرابی اختصاص یافت.»

لازم به یادآوری است، مکتب هنر رضوان وابسته به موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، سالهاست در آموزش هنرهای تخصصی ایرانی-اسلامی با حضور اساتید ممتاز کشوری، اهتمام جدی دارد. این مرکز هنری در کوهسنگی 17 واقع شده است.

تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۸