هزاران اثر ارسالی از جشنواره بین‌المللی "هشتمین خورشید ولایت"، در مجتمع امام خمینی(ره)، به داوری گذاشته شد

 هزاران اثر ارسالی از جشنواره بین‌المللی "هشتمین خورشید ولایت"، در مجتمع امام خمینی(ره)، به داوری گذاشته شد

این جشنواره بین‌المللی دانش‌آموزی چندین سال است که با هدف ایجاد زمینه برای ارتباط بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان با فضایل معنوی امام رضا (ع)، تقویت باورهای دینی و مذهبی کودکان، نوجوانان و جوانان دانش‌آموز، تولید آثار فاخر در عرصه فرهنگی و هنری در سطح کودکان، نوجوانان و جوانان در ارتباط با موضوعات جشنواره و معرفی و بازشناسی شخصیت، ویژگی‌ها و فضائل اخلاقی امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

هشتمین فراخوان این جشنواره 13 آبان 93، اعلام شد و به دانش‌آموزان کلیه‌ی مقاطع تحصیلی در داخل کشور و فارسی‌زبانان خارج از کشور فرصت داد تا 29 اسفند93، آثار خود را در قالب موضوعات اعلام شده به دبیرخانه ارسال کنند.

مرتضی عطاریان مدیر مجتمع امام خمینی(ره)، با اشاره به استقبال زیاد شرکت‌کنندگان ازهشتمین دوره جشنواره "هشتمین خورشید ولایت"، داوری آثار ارسال شده را در مرحله‌ی غربالگری اولیه اعلام کرد.
طبق اظهارات عطاریان، داوران این جشنواره، بالغ بر 30 استاد و کارشناس استانی هستند که هر یک در رشته‌های تخصصی خود به ارزیابی آثار می‌پردازند.

به گفته‌ی این مقام مسئول، رشته‌های این دوره از جشنواره برای مقطع ابتدایی، شامل دل‌نوشته، نقاشی و خوشنویسی(خط تحریری) و در دوره‌های متوسطه دل‌نوشته،نقاشی، خوشنویسی، داستان کوتاه، شعر، عکاسی و فیلم کوتاه، وبلاگ و سرود است.

گفتنی است هشتمین جشنواره "هشتمین خورشید ولایت"، در چهار دوره تحصیلی اول ابتدایی، دوم ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار شده و بنیاد فرهنگی رضوی با همکاری اداره کل روابط عمومی آستان قدس رضوی، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، سازمان فرهنگ ارتباطات اسلامی، اداره کل مدارس ایرانی خارج از کشور، مؤسسه فرهنگی قدس، اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، سازمان بسیج دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی برگزارکننده‌ی آن هستند.

تاريخ: ۱۳۹۴/۳/۲۰