نگاهی به جشنواره هشتمین خورشید ولایت؛ درمیانة روزهای داغ داوری

 نگاهی به جشنواره هشتمین خورشید ولایت؛ درمیانة روزهای داغ داوری

جشنواره بین المللی فرهنگی هنری " هشتمین خورشید ولایت " که در سال 1394 شاهد برگزاری هشتمین دوره از آن هستیم، اکنون به روزهای داغ داوری رسیده است.

این جشنواره که هر ساله به همت بنیاد فرهنگی رضوی، با موضوع حضرت امام رضا (ع) برگزار می شود شامل مسابقاتی در رشته های مختلف مانند خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، فیلم کوتاه، شعر، داستان، دلنوشته، سرود و وبلاگ نویسی است که در سطح دانش آموزان دوره ابتدایی تا متوسطه به اجرا درمی آید و علاوه بر شرکت‌کنندگان داخل کشور، دانش آموزانی از مدارس فارسی زبان خارج از کشور را نیز شامل می شود.
در برگزاری این مسابقه جمعی از نهادهای فرهنگی آستان قدس رضوی نیز مشارکت دارند که از آن میان، مؤسسه آفرینش های هنری با انجام مرحله داوری آثار، در اجرای هشتمین دوره از جشنواره " هشتمین خورشید ولایت " همکاری دارد. این مؤسسه با کمک جمعی از هنرمندان، نویسنگان و فعالان عرصه فرهنگ و رسانه، سعی دارد تا با در نظر گرفتن معیارهای ابراز شده از سوی دبیرخانه جشنواره، آثار رسیده را بررسی و نتایج آن را در موعد مقرر به دبیرخانه جشنواره ارائه نماید.

شرکت کنندگان از آبان ماه سال گذشته تا پایان سال 1393 فرصت داشته اند تا آثار خود را برای شرکت در این جشنواره ارسال نمایند. مرحله داوری آثار که از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده، اکنون در میانه راه قرار دارد و به روزهای حساس خود نزدیک شده است. شایان ذکر است با توجه به کثرت آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، فرایند داوری در دو مرحله مقدماتی و نهایی انجام می گیرد.

مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) به عنوان یکی از مراکز زیرمجموعة مؤسسه آفرینش های هنری، عهده دار اجرای مرحله داوری آثار است که با توجه به تجارب و سوابق موفق این مجموعه فرهنگی در عرصه فعالیت های فرهنگی و هنری در رده کودک و نوجوان، انجام این بخش از جشنواره مذکور به آن سپرده شده است. مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) هم اکنون با همکاری هیئت داوران که تعداد آنها به بیش از 30 نفر می رسد، در حال ارزیابی دقیق آثار رسیده است تا برگزیدگان بخش های مختلف را مشخص نماید.

مرحلة اختتامیه و اعلام برگزیدگان جشنواره " هشتمین خورشید ولایت " ، مقارن با ایام دهه کرامت رضوی در تابستان سال جاری به انجام خواهد رسید که در ضمن آن به نفرات اول تا سوم در هر بخش جوایز ارزنده ای اهداء خواهد شد.

تاريخ: ۱۳۹۴/۳/۶